Miesięcznik Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych
Pierwszy numer ukazał się w 1921 roku.
ISSN 0016-5352, e-ISSN2449-9404

Zdroje w gdańskich szkołach

Akcja „Zdroje w gdańskich szkołach” to projekt promujący picie wody z kranu wśród dzieci i młodzieży. Spółka Saur Neptun Gdańsk zaproponowała 20. gdańskim szkołom udział w akcji. SNG jest fundatorem zdrojów i przeprowadza ich montaż, po wcześniejszym przeprowadzeniu badań laboratoryjnych wody w instalacji wewnętrznej, w każdym szkolnym budynku objętym akcją. Akcja jest kolejną odsłoną kampanii promocyjnej – „Pij wodę z kranu. Oszczędzaj środowisko!”.Zdroje są proste i bezpieczne, a co ważne, żeby się napić wody, nie potrzeba kubka.
Z pewnością picie wody, zamiast słodkich napojów, jest dobrym nawykiem i zapobiega otyłości. Akcja ma też pomóc w uświadomieniu dzieciom, ich rodzicom oraz nauczycielom prostej prawdy: zdrowa i bezpieczna woda jest na wyciągnięcie ręki, po prostu w kranie.Najczęściej zdroje są montowane w pobliżu sal gimnastycznych, bo właśnie po zajęciach w-f najbardziej chce się pić. Takie miejsca na szkolnym korytarzu, gdzie można napić się wody, są codziennością w wielu krajach. W każdej szkole zostały przeprowadzone badania laboratoryjne wody w instalacji wewnętrznej w budynku, niezależnie od tego, że woda w sieci miejskiej jest cały czas pod kontrolą. Saur Neptun Gdańsk posiada własne, akredytowane laboratorium, co przyspieszyło niewątpliwie cały proces. Zdroje nie posiadają dodatkowych filtrów, są wyposażone jedynie w filtr mechaniczny.
W 2014 roku SNG zaplanowało zakup kolejnych 20 urządzeń. Akcję wspiera Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych, inicjator programu „6-10-14” – Gdańskiego Programu Prewencji Chorób Cywilizacyjnych u Dzieci i Młodzieży.

Najnowsze wydanie

Najnowsze wpisy

Wydanie 02/2023

Szanowni Czytelnicy, W lutowym  numerze czasopisma znajdziecie Państwo siedem interesujących artykułów. W pierwszym artykule dokonano przeglądu nowoczesnych technologii, związanych z zarządzaniem sieciami gazowymi w warunkach

Czytaj więcej »