Miesięcznik Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych
Pierwszy numer ukazał się w 1921 roku.
ISSN 0016-5352, e-ISSN2449-9404

Zapowiedź konkursu Liderzy Transformacji Energetycznej 2023

Trwa nabór wniosków do konkursu Liderów Transformacji Energetycznej, który organizowany jest przez Europejską Fundację Inwestycji Zrównoważonych. Kapituła konkursu to między innymi Krajowa Agencja Poszanowania Energii oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Celem Konkursu Liderzy Transformacji Energetycznej jest promocja innowacyjnych i skalowalnych rozwiązań, produktów, technologii i usług związanych z ochroną klimatu i środowiska, a także innowacyjnych projektów mogących mieć wpływ na przyspieszenie zielonej transformacji Polski. 

W pierwszej edycji nagrody otrzymały inwestycje i rozwiązania realizowane przez Lasy Państwowe, Veolia, Schneider Electric, Polenergia Fotowoltaika, Viessmann, Baltcap, AMS, BGK, E.On Foton, Euros Energy, Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych, Trademark Energy, Go4Energy, ESP S.A oraz gminy Węgrów, Widawa, Mielno i Sokołów Podlaski.

Do konkursu można zgłaszać wyroby, inwestycje, usługi, produkty finansowe i ubezpieczeniowe, technologie i inne innowacyjne rozwiązania, które mogą być skalowalne i mogą przyczynić się do przyspieszenia transformacji energetycznej miast i regionów. W zgłoszeniu należy wskazać skalę innowacyjności projektu (w skali branży, kraju, regionu lub innowacyjność dająca przewagę konkurencyjną dla nabywcy implementującego rozwiązanie).

Konkurs jest rozpatrywany w następujących kategoriach:
-Budownictwo i obiekty użyteczności publicznej,
-Ekologia, geodezja, gospodarka wodna;
-Energetyka, elektrotechnika;
-Technologie, informatyka, telekomunikacja, elektronika, automatyka, startupy;
-Inżynieria materiałowa, nanotechnologie;
-Mechanika, maszyny i urządzenia;
-Transport, komunikacja;
-Usługi i inne rozwiązania innowacyjne o charakterze społeczno – gospodarczym.

Termin składania projektów upływa 15 lutego 2023 r., przy czym etapy wyglądają następująco:

1. zgłoszeniodawca wypełnia wniosek elektroniczny na stronie  https://www.polskikongresklimatyczny.pl/konkurs

2. w ciągu 3 dni Kapituła Konkursu akceptuje bądź odrzuca wniosek

3. dla zaakceptowanych projektów wysyłamy Formularz papierowy z prośbą o odesłanie wraz z załącznikami (zdjęciami, prezentacjami)

4. wyniki będą znane do 10 marca 2023 roku.

Rozdanie nagród odbędzie się podczas uroczystej Gali rozdania nagród Liderów Transformacji Energetycznej 16 marca 2023 r. w Warszawie. Zwycięzcy otrzymają zaproszenie do odbioru nagród i prawo do posługiwania się logo przez kolejny rok. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają zaproszenia do udziału w Polskim Kongresie Klimatycznym i wieczornej gali.

Więcej informacji na temat konkursu oraz Regulamin: www.polskikongresklimatyczny.pl/konkurs oraz biuro@polskikongresklimatyczny, tel. 693 232 702

Najnowsze wydanie

Najnowsze wpisy

Czasopismo 03/2024 (Marzec)

Porównania międzylaboratoryjne w zakresie wzorcowania gazomierzy na wysokim ciśnieniuDOI: 10.15199/17.2024.3.1 Yuriy Brodyn, Aneta Korda-Burza, Daniel Wysokiński Zobacz streszczenie Jednym z działań, na podstawie którego laboratoria

Czytaj więcej »

Czasopismo 02/2024 (Luty)

Przegląd obecnie istniejących instalacji LNG na świecie, aspekty techniczne pojedynczej stacji oraz prognozowanie zużycia gazu. Część 2 – obliczeniaDOI: 10.15199/17.2024.2.1 Tomasz Cieślik, Piotr Narloch, Andrzej

Czytaj więcej »

Czasopismo 01/2024 (styczeń)

Cztery dekady rozwoju i zastosowania przepływomierzy Coriolisa jako urządzeń pomiarowych w gazownictwie. Możliwości zastosowania przepływomierzy masowych Coriolisa do pomiarów LNG KędzierskiDOI: 10.15199/17.2024.1.1 Grzegorz Rosłonek Zobacz

Czytaj więcej »

ROCZNY SPIS TREŚCI ROCZNIKA 97. z 2023 r. „Gaz, Woda i Technika Sanitarna”