Miesięcznik Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych
Pierwszy numer ukazał się w 1921 roku.
ISSN 0016-5352, e-ISSN2449-9404

60-lecie Inżynierii Środowiska PW

60-lecie Inżynierii Środowiska PW
22 października br. w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbył się uroczysty zjazd absolwentów Wydziału Inżynierii Środowiska. Wzięło w nim udział prawie 400 osób, zarówno absolwentów, jak i zaproszonych gości, m.in. przedstawicieli uczelni technicznych z całej Polski, organizacji branżowych i firm.
Gości powitał rektor Politechniki prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kurnik oraz dziekan Wydziału dr hab. inż. Bernard Zawada. Prof. dr hab. inż. Maria Ozga-Zielińska poinformowała zebranych, jak wyglądały początki kształcenia inżynierów na Wydziale i jak działał on w kolejnych dekadach, a B. Zawada w referacie „Misja i wizja” przedstawił obecną sytuację WIŚ i plany na przyszłość.
77 osobom, które ukończyły studia przed 1961 r., uroczyście wręczono Złote Dyplomy, a wszyscy uczestnicy zjazdu otrzymali specjalne wydawnictwo jubileuszowe, w którym oprócz historii Wydziału i archiwalnych zdjęć zamieszczono spis absolwentów z lat 1950-2011.
Po części oficjalnej goście obejrzeli występ Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, który, tak jak WIŚ, obchodzi w tym roku 60-lecie. Zjazd absolwentów zakończyła uroczysta kolacja w budynku Fizyki.
Organizatorami Sesji z okazji 60-lecia Wydziału Inżynierii Środowiska były: Stowarzyszenie Absolwentów Inżynierii Sanitarnej PW, Stowarzyszenie Absolwentów Budownictwa Wodnego i Gospodarki Wodnej PW oraz Klub Absolwentów Instytutu Inżynierii Środowiska PW. Głównym sponsorem wydarzenia było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA.
Jerzy Kosieradzki

Najnowsze wydanie

Najnowsze wpisy

Szanowni Czytelnicy,

W dniu 17 lipca 2023 r. został ogłoszony komunikat Ministra Edukacji i Nauki, w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych. Naszemu 

Czytaj więcej »