Miesięcznik Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych
Pierwszy numer ukazał się w 1921 roku.
ISSN 0016-5352, e-ISSN2449-9404

Wspólna deklaracja na rzecz czystego powietrza

Podczas pierwszego polsko-francuskiego forum przemysłowego – 3 lutego 2020 r. w Warszawie – doszło do podpisania deklaracji między administracją RP a firmą Orange, w zakresie wsparcia programu „Czyste Powietrze”. Sygnatariuszami porozumienia o współpracy na rzecz zielonej transformacji oraz rozwiązań cyfrowych dla klimatu i czystego powietrza są: Ministerstwo Rozwoju, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Orange Polska S.A. 

Porozumienie przewiduje rozpoczęcie pilotażowego projektu monitorowania jakości powietrza w szkołach. Uczestnikom projektu, jeszcze w tym roku, operator dostarczy systemy oparte o platformę zarządzania usługami Smart City: czujniki jakości powietrza i oprogramowanie do monitorowania jakości powietrza wewnątrz i na zewnątrz szkoły. Do końca 2020 r. Orange zadeklarował wyposażenie w taki system 100 placówek.

Po dokonaniu oceny wyników pilotażu, projekt może być kontynuowany, a docelową jego ambicją jest wyposażenie w czujniki jakości powietrza łącznie do 1 000 szkół w całej Polsce.

Dodatkowo, Fundacja Orange włączy do swoich programów zagadnienia związane z edukacją ekologiczną, na początek w 100 pracowniach Orange, czyli w multimedialnych świetlicach zlokalizowanych w małych miastach i wsiach w całej Polsce. Ponadto operator będzie wspierać zieloną transformację w Polsce i program „Czyste Powietrze” również przez rozwój inteligentnych rozwiązań cyfrowych.

                                                                   Źródło:NFOŚiGW

Najnowsze wydanie

Najnowsze wpisy

Czasopismo 02/2024 (Luty)

Przegląd obecnie istniejących instalacji LNG na świecie, aspekty techniczne pojedynczej stacji oraz prognozowanie zużycia gazu. Część 2 – obliczeniaDOI: 10.15199/17.2024.2.1 Tomasz Cieślik, Piotr Narloch, Andrzej

Czytaj więcej »

Czasopismo 01/2024 (styczeń)

Cztery dekady rozwoju i zastosowania przepływomierzy Coriolisa jako urządzeń pomiarowych w gazownictwie. Możliwości zastosowania przepływomierzy masowych Coriolisa do pomiarów LNG KędzierskiDOI: 10.15199/17.2024.1.1 Grzegorz Rosłonek Zobacz

Czytaj więcej »

ROCZNY SPIS TREŚCI ROCZNIKA 97. z 2023 r. „Gaz, Woda i Technika Sanitarna”